Suraj LDPE Pipe
Offering you a complete choice of products which include suraj ldpe flat hose pipe and suraj ldpe flat pipe.
Suraj LDPE Flat Hose Pipe
Approx. Price: Rs 65 / KgGet Latest Price Product Details:
| Minimum Order Quantity | 500 Kg |
| Size/Diameter | 3 inch |
| Brand | Suraj |
| Length of Pipe | 350 feet |
| Thickness | 2 mm |
| Material | LDPE |
| Working Pressure | 6 Kg/sqcm |
| Usage/Application | Agricultural |
| Color | Blue |
| Packaging Type | Roll |
| Weight | 20 kg |
We are a prominent manufacturer and Supplietr for the product of
Suraj LDPE Hose Pipe.We have our wide range of satisfied customers across the India where product quality will be the main key parameters for better serving.
Note: Please note that prices of product may very by the seasonal demand & Supply.
- Available Size:2 inch-8 inch
- Available Length: 300-400 feet
Additional Information:
- Production Capacity: As per requirement
Approx. Price: Rs 65 / KgGet Latest Price Product Details:
| Minimum Order Quantity | 500 Kg |
| Size/Diameter | 4 inch |
| Brand | Suraj |
| Length of Pipe | 350 feet |
| Material | LDPE |
| Working Pressure | 6 Kg/sqcm |
| Color | Blue |
| Usage/Application | Agriculture |
| Weight | 25 kg/Roll |
We are a prominent manufacturer and Supplietr for the product of
Suraj LDPE Hose Pipe.We have our wide range of satisfied customers across the India where product quality will be the main key parameters for better serving.
Note: Please note that prices of product may very by the seasonal demand & Supply.
- Available Size:2 inch-8 inch
- Available Length: 300-400 feet
Additional Information:
- Production Capacity: As per requirement